Ilari Johansson – Ei kAIt siinä? (K16)
Uudessa koko illan stand up -soolossaan Ilari tarkastelee ajan ilmiöitä ja ihmisen yritystä pysyä järjissään sen kaiken keskellä.
Tietoa tapahtumasta
Ilari Johansson – Ei kAIt siinä? (K16)
Pe 17.4.2026 klo 19
Tampere-talo, Pieni sali
Liput
Perusliput 34,50 €
Pyörätuolipaikat 34,50 €, avustaja sisään samalla lipulla.
Ilari Johansson – Ei kAIt siinä?
Ei kait siinä, sanoo Ilari Johansson, kun maailmassa keskustelee tekoäly ja ruoan tuo kotiin söpö robotti.
Uudessa koko illan stand up -soolossaan Ilari tarkastelee ajan ilmiöitä ja ihmisen yritystä pysyä järjissään sen kaiken keskellä. Kun koneet alkavat keskustella ja ihmiset toistavat käskyjä perässä, Ilari pysyy omalla polullaan havainnoimassa, ihmettelemässä ja naurattamassa.
Ilari Johansson kiertää stand up -soolollaan koko Suomen, ja nauru on taattu jokaisessa kaupungissa. Odotettu uusi stand up-esitys keväällä 2026.
Tiesitkö, että tässä esityksessä voit nauttia virvokkeita katsomossa!
Esityksessä on K18-alueena Pienen salin permanto. Näille riveille lipun ostanut voi viedä mukanaan katsomoon joko ennen esitystä tai väliajalla ostamansa juoman. Huomioithan, että anniskelukatsomon 18 vuoden ikäraja on ehdoton, joten alaikäiset eivät pääse katsomoon.
Tapahtumamuutokset mahdollisia.
Tuotanto Suomen Stand Up Club

Tiesitkö, että voit tilata tarjoilut ennen esitystä tai väliajalle?
Tutustu tästä kauden tarjoiluihin:
Tampere-talon leivos: Luomuomenasta tehty uuniomenaleivos L, G 8,00 €
Suklaa-aprikoosileivos L, G 9,00 €
Sitruunatarteletti L 8,00 €
Omenakakku ja vaniljavaahto Ve 8,00 €
Suolakinuski-pähkinäbrownie ja marinoitua vadelmaa Ve, G 8,00 €
Suolakaramelli-macarons 2 kpl 5,50 €
L= laktoositon, Ve= Vegaani, G= gluteeniton
Suolaista ja makeaa L (pintapaahdettua graavilohta ja passionmousseleivos) 8,00 €
Katkarapuleipä L (G) 14,00 €
Tomaatti-pestoleivos L, G 8,00 €
Vuohenjuustobagel L 8,00 €
Ilmakuivattu kinkku bagel L 8,00 €
Porkkana-yrttitarteletti Ve, G 8,00 €
L= laktoositon, VL= vähälaktoosinen, Ve= Vegaani, G= gluteeniton
MENU 22 €
(paikan päällä tilattaessa 26 €)
Savuporopiirakkaa ja kuusenkerkkätuorejuustoa L
Metsäsienipiirakkaa ja kantarellimoussea L,G
Porkkana-rakuunatartaletti Veg, G
Tillikatkarapua, savusmetanaa ja saaristolaisleipää L,G
Suola-karamelli fudgea L
Vadelma-britaleivos L
Lime-juustoleivos L,G
Artesaani mustikkavaahtokarkkeja M,G
L=Laktoositon G=Gluteeniton Veg=Vegaaninen
Nauti buffet-tyyliin valikoimasta, josta löydät mm. lähituottajan juustoja, leikkeleitä ja suussa sulavia marinoituja herkkuja. Erityisruokavaliot huomioidaan ennakkoilmoitusten mukaan varausvaiheessa. Ennakkoon varattu paikka ennen esitystä tarjoiltavassa antipasto-pöydässä 22,90 €. Pöytä katetaan 1,5 h ennen esityksen alkua Tampere-talon 3. kerroksessa. Tilassa on baari, josta juomat saa kätevästi tilattua paikan päällä. Tarkasta onko menu tarjolla esityksessä ja tule nauttimaan!
Varmista haluamasi tarjoilut ja osta ne etukäteen. Tarjoilut voi ostaa ennakkoon verkosta viimeistään tapahtumaa edeltävänä päivänä klo 18 mennessä. Voit tilata tarjoilut haluamasi tapahtuman ”tilaa tarjoilu”- linkin kautta.

Varaa liput ryhmällesi
(väh. 10 hlöä)
ryhmamyynti@tampere-talo.fi
tai puh. 03 243 4501 (ma–pe klo 10–16)

Täydennä elämyksesi majoittumalla saman katon alla
Tampere-talon yhteydessä oleva Courtyard by Marriott Tampere City -hotelli mahdollistaa täydellisen konserttielämyksen. Kun varaat vierailusi yhteyteen kauttamme majoituksen, saat sen kumppanihintaan. Tervetuloa viihtymään!
TULEVIA TAPAHTUMIA
Jarno Kotiranta: Verge
Talvipuutarhassa esillä oleva ilmaisnäyttely on otanta alati kehittyvään projektiin välitiloista sekä hengellisen ja maallisen keskinäisestä suhteesta.
Tampereen Oopperan juhlavuoden julkistustilaisuus
Mukana on tuttuja kulttuurikasvoja, yllätyksiä sekä korkeatasoista livemusiikkia. Tilaisuuteen on vapaa pääsy.
Katkeamatonta voimaa – Tampereen Oopperan 80-vuotisjuhlaseminaari
Tampereen Oopperan juhlavuoden kansainvälisessä seminaarissa kuullaan ajankohtaisia puheenvuoroja oopperataiteesta.
