Hyppää sisältöön
Etusivu » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tampere-talon henkilökunta palvelee sinua lukuisissa tapahtumajärjestämisen asioissa.

Konsertti- ja tapahtumaliput

Konserttilippuja koskevat yhteydenotot voit tehdä sähköpostilla osoitteeseen lipputoimisto@tampere-talo.fi. Laita mukaan viestiin osoite- ja puhelinnumerotietosi.

Lippu.fi:n puhelinpalvelu palvelee numerossa 0600 900 900 (2 €/min + pvm).

Konserttiryhmät: ryhmamyynti@tampere-talo.fi

Muumimuseon ryhmät: sales@tampere-talo.fi

Siirretyt konsertit ja tapahtumat

Löydät tietoa siirretyistä konserteista ja tapahtumista täältä. Jos siirretyn konsertin tai tapahtuman uusi ajankohta ei sovi tai tilaisuus on peruttu kokonaan tarjoamme ensisijaisesti vaihtoa lahjakorttiin. Lahjakortti on voimassa vuoden hyvityspäivästä alkaen. Ota yhteyttä sähköpostitse lahjakorttihyvitykset@tampere-talo.fi.

Puhelinvaihde

Tampere-talon puhelinvaihde auttaa ja yhdistää puhelusi ja viestisi oikealle henkilölle. Jos et tiedä kenen puoleen kääntyä, voit olla yhteydessä vaihteeseen ja sinut ohjataan eteenpäin. Puhelinvaihde palvelee myös löytötavaroihin liittyvissä asioissa.

Puh. 03 243 4111, puhelinvaihde@tampere-talo.fi

Lipunmyynti ja ryhmämyynti

Varaa liput ryhmällesi (väh. 10 hlöä)
ryhmamyynti@tampere-talo.fi
tai puh. 03 243 4501 (ma–pe klo 10–16)

Mervi Pentikäinen, Tampere-talo
Mervi Pentikäinen

Myyntipäällikkö
Konsertti- ja kulttuuritapahtumat
Lipunmyynti, ryhmä- ja yritysmyynti, järjestelmänhallinta

+358 3 243 4501
ryhmamyynti@tampere-talo.fi

Mari Äijälä-Aatamila, Tampere-talo
Mari Äijälä-Aatamila

Myyntipäällikkö
Konsertti- ja kulttuuritapahtumat
Lipunmyynti, ryhmä- ja yritysmyynti, järjestelmänhallinta
+358 3 243 4501
ryhmamyynti@tampere-talo.fi

Saara Nurmi, Tampere-talo
Saara Nurmi

Myyntipäällikkö
Tampere-talo Shop, Muumimuseon ryhmämyynti ja konserttien yritysmyynti
+358 50 307 3606
sales@tampere-talo.fi

Mari Ojaranta, Tampere-talo
Mari Ojaranta

Palvelupäällikkö
Aulapalvelu ja Tampere-talo Shop
+358 50 476 2560
mari.ojaranta@tampere-talo.fi

Kokoukset, kongressit ja yritystapahtumat

Myyntipalvelu puh. 03 243 4800, myyntipalvelu@tampere-talo.fi

Tiina Lumio, Tampere-talo
Tiina Lumio

Asiakkuuspäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet

+358 3 243 4766
tiina.lumio@tampere-talo.fi

Mira Mäkelä, Tampere-talo
Mira Mäkelä

Asiakkuuspäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4761
mira.makela@tampere-talo.fi

Leena Sulonen, Tampere-talo
Leena Sulonen

Myyntipäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4110
leena.sulonen@tampere-talo.fi

Virpi Valtavaara

Asiakkuuspäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4337
virpi.valtavaara@tampere-talo.fi

Konsertti- ja kulttuuritapahtumat

Suvi Leinonen, Tampere-talo
Suvi Leinonen

Ohjelmapäällikkö
Klassinen musiikki, ooppera, baletti ja tanssi
+358 3 243 4031
+358 50 401 8202
suvi.leinonen@tampere-talo.fi

Hanna Kilpinen, Tampere-talo
Hanna Kilpinen

Tuottaja
Klassinen musiikki
+358 41 533 0381
hanna.kilpinen@tampere-talo.fi

Immo Kytölä, Tampere-talo
Immo Kytölä

Tuottaja
Oma tuotanto, vuokratapahtumat
+358 43 243 4646
+358 50 051 1202
immo.kytola@tampere-talo.fi

Mari Niskanen, Tampere-talo
Mari Niskanen

Tuottaja
Oma tuotanto, vuokratapahtumat
+358 3 243 4771
+358 50 388 7154
mari.niskanen@tampere-talo.fi

Antti Oksa, Tampere-talo
Antti Oksa

Tuottaja
Oma tuotanto, vuokratapahtumat
+358 44 273 5680
antti.oksa@tampere-talo.fi

Ravintolamyynti

Ravintola Tuhton pöytävaraukset täältä

Arja Jalkanen

Ravintolatoimenjohtaja
+358 40 0274 143

Juhana Paturi

Keittiöpäällikkö
+358 3 243 4456

Tiina Rintamäki-Lehtinen, Tampere-talo
Tiina Rintamäki-Lehtinen

Myyntisihteeri
+358 3 243 4647
soitot ma–pe klo 9–15

Events Tampere

Anne Pesonen, Events Tampere
Anne Pesonen

Asiakkuuspäällikkö
+358 40 905 2456
anne.pesonen@eventstampere.fi

Tampere-talo henkikökunta
Salla Kettula

Tuottaja
+358 50 514 6724
salla.kettula@eventstampere.fi

Yelena Korhonen

Tuottaja
+358 50 472 3120
yelena.korhonen@eventstampere.fi

Karoliina Sunell, Tavicon
Karoliina Sunell

Projektipäällikkö ja tiiminvetäjä
Tavicon
Kokous- ja kongressipalvelut
+358 40 778 1770
karoliina.sunell@tavicon.fi

Pia Banerjee-Rikkonen, Tavicon
Pia Banerjee-Rikkonen

Projektipäällikkö
Tavicon
+358 40 772 7689
pia.banerjee-rikkonen@tavicon.fi

Piia Kumpuvaara, Tavicon
Piia Kumpuvaara

Projektikoordinaattori
Tavicon
+358 44 577 2860
piia.kumpuvaara@tavicon.fi

Anu Leppälammi, Tavicon
Anu Leppälammi

Projektikoordinaattori
Tavicon
+358 50 532 3368
anu.leppalammi@tavicon.fi

Tampere-talo henkikökunta
Siiri Lingman

Projektiassistentti
Tavicon
+358 40 772 7619
siiri.lingman@tavicon.fi

Markkinointi ja viestintä

Palvelumme medialle

Tiia Välimäki

Viestintä- ja markkinointipäällikkö
+358 3 243 4055
+358 40 6477164

tiia.valimaki@tampere-talo.fi

Hanna-Leena Laszka, Tampere-talo
Hanna-Leena Laszka

Markkinointiasiantuntija
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4609

hanna-leena.laszka@tampere-talo.fi

Anna-Kaisa Noki, Tampere-talo
Anna-Kaisa Noki-Helmanen

Markkinointiasiantuntija
Konsertti- ja kulttuuritapahtumat
+358 50 388 7114

anna-kaisa.noki@tampere-talo.fi

Elsa Vähänen

Viestintäasiantuntija
+358 40 551 2739

elsa.vahanen@tampere-talo.fi

Tuotanto

Jyri Tervakangas, Tampere-talo
Jyri Tervakangas

Tuotannon päällikkö

+358 3 243 4763
jyri.tervakangas@tampere-talo.fi

Mari Niskanen, Tampere-talo
Mari Lehtovaara

Tuotantosuunnittelija

+358 3 243 4927
mari.lehtovaara@tampere-talo.fi

Tuija Mäki-Laurila, Tampere-talo
Tuija Mäki-Laurila

Tuotantosuunnittelija
+358 3 243 4927
tuija.maki-laurila@tampere-talo.fi

Minna Silván

Tuotantosuunnittelija

+358 3 243 4030
minna.silvan@tampere-talo.fi

Ilona Siuro

Tuotantosuunnittelija

+358 3 243 4012
ilona.siuro@tampere-talo.fi

Palvelu ja turvallisuus

Mika Mäki, Tampere-talo
Mika Mäki

Palvelupäällikkö

Vahtimestaripalvelut ja tapahtumaturvallisuus
+358 3 243 4028
mika.maki@tampere-talo.fi

Pasi Uhtakari, Tampere-talo
Pasi Uhtakari

Turvallisuuspäällikkö

Vahtimestaripalvelut ja tapahtumaturvallisuus
+358 50 388 7125
pasi.uhtakari@tampere-talo.fi

Talous ja hallinto

Heidi Rehakka

Talousjohtaja

+358 3 243 4050
+358 50 526 1037
heidi.rehakka@tampere-talo.fi

MInna Kiviranta, Tampere-talo
Minna Kiviranta

Talousasiantuntija

+358 3 243 4211
minna.kiviranta@tampere-talo.fi

Jenni Palovaara

Talousasiantuntija

+358 50 523 8011
jenni.palovaara@tampere-talo.fi

HR, IT ja kehittäminen

Heidi Tapaninaho-Pitkänen, Tampere-talo
Heidi Tapaninaho-Pitkänen

HR- ja kehitysjohtaja
+358 3 243 4020
+358 40 800 4213
heidi.tapaninaho-pitkanen@tampere-talo.fi

Tampere-talo henkikökunta
Seppo Heikkilä

IT-koordinaattori

+358 3 243 4671
seppo.heikkila@tampere-talo.fi

Tampere-talo henkikökunta
Marko Heikkilä

Järjestelmäasiantuntija
+358 3 243 4122
marko.heikkila@tampere-talo.fi

Annika Virtanen, Tampere-talo
Annika Virtanen

johdon ja HR:n asiantuntija

+358 3 243 4001
+358 50 571 2370
annika.virtanen@tampere-talo.fi

Kiinteistö

Marko Koivisto, Tampere-talo
Marko Koivisto

Kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö

+358 3 243 4238
marko.koivisto@tampere-talo.fi

Jari Valkonen

Teknikko

+358 45 672 7147
jari.valkonen@tampere-talo.fi

Johtoryhmä

Paulina Ahokas, Tampere-talo
Paulina Ahokas

Toimitusjohtaja
+358 3 243 4100
+358 40 551 1551
paulina.ahokas@tampere-talo.fi

Marko Koivisto, Tampere-talo
Marko Koivisto

Kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö
+358 3 243 4238
+358 50 507 3000
marko.koivisto@tampere-talo.fi

Mika Nevalainen, Tampere-talo
Mika Nevalainen

Liiketoimintajohtaja
+358 3 243 4188
+358 400 882 024
mika.nevalainen@tampere-talo.fi

Tampere-talo henkikökunta
Heidi Rehakka

Talousjohtaja
+358 3 243 4050
+358 50 526 1037
heidi.rehakka@tampere-talo.fi

Heidi Tapaninaho-Pitkänen, Tampere-talo
Heidi Tapaninaho-Pitkänen

HR- ja kehitysjohtaja
+358 3 243 4020
+358 40 800 4213
heidi.tapaninaho-pitkanen@tampere-talo.fi

Tiia Välimäki

Viestintä- ja markkinointipäällikkö
+358 3 243 4055
+358 40 6477164
tiia.valimaki@tampere-talo.fi

Annika Virtanen, Tampere-talo
Annika Virtanen

Johdon ja HR:n asiantuntija

+358 3 243 4001
+358 50 571 2370
annika.virtanen@tampere-talo.fi

Laskutusohje

Tiedote: Laskutusosoitteemme muuttuu 1.9.2022 alkaen

Laskutusosoitteemme päivittyvät 1.9.2022 alkaen. Päivitättehän asiakasrekisteriinne uudet laskutustietomme alkaen syyskuun päiväyksellä oleviin laskuihin. 

Toivomme, että lähetätte laskunne jatkossa ensisijaisesti verkkolaskuina.  

Verkkolaskuosoitteemme ovat: 

Operaattori Verkkolaskuosoite OVT-tunnus 
Apix Messaging Oy (003723327487) 003707063637 003707063637 

Huomioittehan, että mikäli käytössänne on jokin seuraavista operaattoreista verkkolaskun lähettämiseen: Danske Bank Oyj, Handelsbanken, Paikallisosuuspankit tai Säästöpankit, tulee teidän käyttää Apixin verkkolaskuosoitteenamme seuraavaa osoitetta: verkkolaskuosoite: 003723327487 ja operaattoritunnus: DABAFIHH. 

Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään laskut ostolaskujen skannauspalveluun. 

Sähköpostiskannauksen osoite: 

003707063637@procountor.apix.fi 

Lähetettävä lasku tulee olla sähköpostin liitteenä PDF-tiedostona. Yhdellä sähköpostilla ja sen liitteissä saa olla vain yksi lasku. Jos sähköposti sisältää laskun lisäksi muita liitetiedostoja, lisätään ne laskun liitteiksi. Liitetiedostojen maksimikoko on 2 mb. Lähetyksen jälkeen palvelusta tulee joko hyväksyntä- tai hylkäysilmoitus sähköpostilla lähetysosoitteeseen 15 minuutin kuluessa lähetyksestä. 

Paperilaskujen skannauksen osoite: 

Tampere-talo Oy (Apix skannauspalvelu) 

PL 16112 

00021 LASKUTUS 

Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen. Tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta materiaalia kuin laskuja, eli esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalin postiosoite pysyy ennallaan. 

Laskutusohje 31.8.2022 asti

Haluamme toimia ympäristöystävällisesti ja pyydämme Teitä toimittamaan meille laskun ensisijaisesti verkkolaskumuodossa.

Tampere-talo Oy

Y-tunnus: 0706363-7

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: 003707063637
OVT-tunnus: 003707063637
Operaattori: OpusCapita Group Oy
Välittäjän tunnus: E204503

Paperilaskut

Mikäli ette toimita verkkolaskuja, laskut tulee lähettää alla olevaan osoitteeseen, jossa laskut
skannataan ja tulkitaan.

Tampere-talo Oy
PL 10868
01051 LASKUT

Huomioittehan, että verotuksellisista syistä tulee jossain kentässä laskulla näkyä myös
yrityksemme virallinen osoite.

Sähköpostilaskut ja liitteet

Sähköpostiosoite: tampere-talo.FI.P.109201-4@docinbound.com
Liitteet toimitetaan PDF-formaatissa ja liitteen tulee sisältää kaikki yhteen laskuun liittyvät aineistot. Laitathan maksimissaan 10 laskuliitettä yhteen sähköpostiin.