Hyppää sisältöön
Home » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tampere-talo -konsernin henkilökunta palvelee sinua lukuisissa tapahtumajärjestämisen asioissa.

Konsertti- ja tapahtumaliput

Konserttilippuja koskevat yhteydenotot voit tehdä sähköpostilla osoitteeseen lipputoimisto@tampere-talo.fi. Laita mukaan viestiin osoite- ja puhelinnumerotietosi.

Lippu.fi:n puhelinpalvelu palvelee numerossa 0600 900 900 (2 €/min + pvm).

Konserttiryhmät: ryhmamyynti@tampere-talo.fi

Muumimuseon ryhmät: sales@tampere-talo.fi

Siirretyt konsertit ja tapahtumat

Löydät tietoa siirretyistä konserteista ja tapahtumista täältä. Jos siirretyn konsertin tai tapahtuman uusi ajankohta ei sovi tai tilaisuus on peruttu kokonaan tarjoamme ensisijaisesti vaihtoa lahjakorttiin. Lahjakortti on voimassa vuoden hyvityspäivästä alkaen. Ota yhteyttä sähköpostitse lahjakorttihyvitykset@tampere-talo.fi.

Neuvonta

Tampere-talon neuvonta auttaa ja yhdistää puhelusi ja viestisi oikealle henkilölle. Jos et tiedä kenen puoleen kääntyä, voit olla yhteydessä neuvontaan ja sinut ohjataan eteenpäin. Neuvonta palvelee myös löytötavaroihin liittyvissä asioissa.

Puh. 03 243 4111, puhelinvaihde@tampere-talo.fi

Käynti- ja postiosoitteet

Tampere-talo Oy
Yliopistonkatu 55
PL 16, 33101 TAMPERE

Talo Events Oy
Yliopistonkatu 55
PL 16, 33101 TAMPERE

Lipunmyynti ja ryhmämyynti

Varaa liput ryhmällesi (väh. 10 hlöä)
ryhmamyynti@tampere-talo.fi
tai puh. 03 243 4501 (ma–pe klo 10–16)

Tampere-talo myyntipäällikkö Mervi Pentikäinen
Mervi Pentikäinen

Myyntipäällikkö
Konsertti- ja kulttuuritapahtumat
Lipunmyynti, ryhmä- ja yritysmyynti, järjestelmänhallinta

+358 3 243 4501
ryhmamyynti@tampere-talo.fi

Mari Äijälä-Aatamila, Tampere-talo
Mari Äijälä-Aatamila

Myyntipäällikkö
Konsertti- ja kulttuuritapahtumat
Lipunmyynti, ryhmä- ja yritysmyynti, järjestelmänhallinta
+358 3 243 4501
ryhmamyynti@tampere-talo.fi

Tampere-talo myyntipäällikkö Saara Nurmi
Saara Nurmi

Myyntipäällikkö
Tampere-talo Shop, Muumimuseon ryhmämyynti ja konserttien yritysmyynti
+358 3 243 4941
sales@tampere-talo.fi

Mari Ojaranta Tampere-talo
Mari Ojaranta

Palvelupäällikkö
Aulapalvelu ja Tampere-talo Shop
+358 3 243 4034
mari.ojaranta@tampere-talo.fi

Tampere-talon aulapalvelutyöntekijä Kirsi Ahonen sinisessä työtakissaan
Kirsi Ahonen

Aulapalvelutyöntekijä
kirsi.ahonen@tampere-talo.fi

Kokoukset, kongressit ja yritystapahtumat

Myyntipalvelu puh. 03 243 4800 ja sähköposti myyntipalvelu@taloevents.fi

Tampere-talo asiakkuuspäällikkö Tiina Lumio
Tiina Lumio

Asiakkuuspäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet

+358 3 243 4766
tiina.lumio@taloevents.fi

Tampere-talo asiakkuuspäällikkö Mira Mäkelä
Mira Mäkelä

Asiakkuuspäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4761
mira.makela@taloevents.fi

Leena Sulonen Tampere-talo
Leena Sulonen

Myyntipäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4110
leena.sulonen@taloevents.fi

Virpi Valtavaara Tampere-talo
Virpi Valtavaara

Asiakkuuspäällikkö
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet
+358 3 243 4337
virpi.valtavaara@taloevents.fi

Konsertti- ja kulttuuritapahtumat

Suvi Leinonen, Tampere-talo
Suvi Leinonen

Ohjelma- ja liiketoimintajohtaja
+358 3 243 4031
suvi.leinonen@tampere-talo.fi

Kitara rumpusetin edessä oranssissa valossa ja savun peitossa
Marko Salo

Pääpromoottori & Ohjelmapäällikkö (pop)
+358 3 243 4060
marko.salo@tampere-talo.fi

Jiri Ahonen

Tuottaja
+358 3 243 4004
jiri.ahonen@tampere-talo.fi

Hanna Kilpinen, Tampere-talo
Hanna Kilpinen

Tuottaja
Klassinen musiikki

+358 3 243 4070
hanna.kilpinen@tampere-talo.fi

Antti Oksa, Tampere-talo
Antti Oksa

Tuottaja
Oma tuotanto, vuokratapahtumat
+358 3 243 4960
antti.oksa@tampere-talo.fi

Ravintolapalvelut

Ravintola Tuhton pöytävaraukset täältä

Tampere-talo ravintolatoimenjohtaja Arja Jalkanen
Arja Jalkanen

Ravintolatoimenjohtaja
+358 40 0274 143
arja.jalkanen@tampere-talo.fi

Tampere-talo ravintolapäällikkö Tuija Heikkilä
Tuija Heikkilä

Ravintolapäällikkö
+358 45 277 0129
tuija.heikkila@tampere-talo.fi

Tiina Rintamäki-Lehtinen, Tampere-talo
Tiina Rintamäki-Lehtinen

Myyntisihteeri
+358 3 243 4647
soitot ma–pe klo 9–15
tiina.rintamaki-lehtinen@tampere-talo.fi

Jaana Koskinen, 
Myyntisihteeri,
Tampere-talo
Jaana Koskinen

Myyntisihteeri
+358 50 310 5687
jaana.koskinen@tampere-talo.fi

Mika Sirkiä, Keittiötoimenjohtaja Tampere-talo

Mika Sirkiä

Keittiötoimenjohtaja
+358 41 732 3309
mika.sirkia@tampere-talo.fi

Tampere-talon keittiömestari Olga Heinikoski kuvattuna Tampere-talon kattopuutarhassa.

Olga Heinikoski

Keittiömestari, tilausravintolatoiminta
+358 45 898 9165
olga.heinikoski@tampere-talo.fi

Olga Heinikoski Keittiömestari, Noho

Marika Kaartinen

Keittiömestari, ravintola Tuhto

Tapahtumatoimisto

Sähköpostimme on tapahtumatoimisto@taloevents.fi

Events Tampere, Henna Koivula
Anne Pesonen

Asiakkuuspäällikkö
+358 3 243 4045
anne.pesonen@taloevents.fi

Sirpa Rytkönen

Tapahtumasuunnittelija
+358 3 243 4311
sirpa.rytkonen@taloevents.fi

Events Tampere tuottaja Yelena Korhonen
Yelena Korhonen

Tuottaja
+358 3 243 4003
yelena.korhonen@taloevents.fi

Events Tampere, Henna Koivula
Henna Koivula

Tuottaja
+358 3 243 4747
henna.koivula@taloevents.fi

Kongressipalvelutoimisto (PCO)

Tavicon kongressipäällikkö Karoliina Sunell

Karoliina Sunell

Kongressipäällikkö
Kongressipalvelutoimisto (PCO)
+358 3 243 4130
karoliina.sunell@taloevents.fi

Eija Pajunen

Projektipäällikkö
Kongressipalvelutoimisto (PCO)
+358 3 243 4988
eija.pajunen@taloevents.fi

Tavicon projektikoordinaattori Piia Kumpuvaara

Piia Kumpuvaara

Projektikoordinaattori
Kongressipalvelutoimisto (PCO)
+358 3 243 4131
piia.kumpuvaara@taloevents.fi


Anu Leppälammi

Projektikoordinaattori
Kongressipalvelutoimisto (PCO)
+358 3 243 4039
anu.leppalammi@taloevents.fi

Markkinointi ja viestintä

Palvelumme medialle.

Tampere-talo markkinointi- ja viestintäjohtaja Tiia Välimäki
Tiia Välimäki

Markkinointi- ja viestintäjohtaja
+358 3 243 4055

tiia.valimaki@tampere-talo.fi

Eeva Kivikkola, b2b markkinointiasiantuntija, Talo Events
Eeva Kivikkola

Markkinointiasiantuntija
Kokoukset, kongressit, yritystilaisuudet ja vastuullisuus
+358 3 243 4117

eeva.kivikkola@taloevents.fi

Marika Mast

Digimarkkinoinnin asiantuntija
+358 3 243 4215

marika.mast@tampere-talo.fi

Anna-Kaisa Noki-Helmanen, Tampere-talo
Anna-Kaisa Noki-Helmanen

Markkinointiasiantuntija
Konsertti- ja kulttuuritapahtumat
+358 3 243 4212
anna-kaisa.noki@tampere-talo.fi

Tampere-talo viestintäasiantuntija Elsa Vähänen
Elsa Vähänen

Viestintäasiantuntija
+358 3 243 4016
elsa.vahanen@tampere-talo.fi

Tampere-talo markkinointiasiantuntija Hanna-Leena Laszka
Hanna-Leena Laszka

(Opintovapaalla 31.5.2025 asti)

Markkinointiasiantuntija
Kokoukset, kongressit ja yritystilaisuudet

Tuotanto

Jyri Tervakangas, Tampere-talo
Jyri Tervakangas

Tuotannon päällikkö

+358 3 243 4763
jyri.tervakangas@tampere-talo.fi

Tampere-talo tuotantosuunnittelija Mari Lehtovaara
Mari Lehtovaara

Tuotantosuunnittelija (vuorotteluvapaalla 27.4.24 asti)

+358 3 243 4927
mari.lehtovaara@tampere-talo.fi

Tuija Mäki-Laurila, Tampere-talo
Tuija Mäki-Laurila

Tuotantosuunnittelija
+358 3 243 4767
tuija.maki-laurila@tampere-talo.fi

Tampere-talo tuotantosuunnittelija Minna Silván
Minna Silván

Tuotantosuunnittelija

+358 3 243 4030
minna.silvan@tampere-talo.fi

Tampere-talo tuotantosuunnittelija Ilona Siuro
Ilona Siuro

Tuotantosuunnittelija

+358 3 243 4012
ilona.siuro@tampere-talo.fi

Tampere-talo tuotantosuunnittelija Karita Rantanen
Karita Rantanen

Tuotantosuunnittelija
+358 3 243 4013

karita.rantanen@tampere-talo.fi

Palvelu ja turvallisuus

Tampere-talo palvelupäällikkö Mika Mäki
Mika Mäki

Palvelupäällikkö

Vahtimestaripalvelut ja tapahtumaturvallisuus
+358 3 243 4028
mika.maki@tampere-talo.fi

Tampere-talo Boris Gazur
Boris Gazur

Vuorovastaava
Palveluosasto, turva
boris.gazur@tampere-talo.fi

Anita Laakso, AiCan
Anita Laakso

Vuorovastaava
Palveluosasto, turva
+358 50 382 4561
anita.laakso@tampere-talo.fi

Karoliina Koivukangas, Vuorovastaava, palveluosasto

Karoliina Koivukangas

Vuorovastaava (IT- ja kehitystehtävissä 30.4.24 asti)
Palveluosasto, turva
+358 3 243 4711
karoliina.koivukangas@tampere-talo.fi

Tampere-talo tuotantosuunnittelija Karita Rantanen

Karita Rantanen

Vuorovastaava (Tuotantosuunnittelijan tehtävissä 27.4.24 asti)
Palveluosasto, turva
+358 3 243 4013
karita.rantanen@tampere-talo.fi

Antti Saimaja Tampere-talo

Antti Saimaja

Vuorovastaava
Palveluosasto, turva
+358 3 243 4040
antti.saimaja@tampere-talo.fi

Talous ja hallinto

Heli Loponen

Talousjohtaja

+358 3 243 4010
heli.loponen@tampere-talo.fi

Tampere-talon kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö Marko Koivisto
Marko Koivisto

Kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö

+358 3 243 4238
marko.koivisto@tampere-talo.fi

Tampere-talo talousasiantuntija Minna Kiviranta
Minna Kiviranta

Talousasiantuntija

+358 3 243 4211
minna.kiviranta@tampere-talo.fi

Tampere-talo talousasiantuntija Jenni Palovaara
Jenni Palovaara

Talousasiantuntija

+358 3 243 4150
jenni.palovaara@tampere-talo.fi

Tampere-talo talousjohtaja Heidi Rehakka
Heidi Rehakka

Talousjohtaja (Työvapaalla)

HR, IT ja kehittäminen

Iskelmä Gaala 2023
Liisa Lindström-Varis

HR- ja kehitysjohtaja

+358 3 243 4199
liisa.lindstrom-varis@tampere-talo.fi

Seppo Heikkilä

ICT-palvelupäällikkö

+358 3 243 4671
seppo.heikkila@tampere-talo.fi

Marko Heikkilä

ICT-palvelupäällikkö
+358 3 243 4122
marko.heikkila@tampere-talo.fi

Tampere-talo Annika Äijälä
Annika Äijälä

HR asiantuntija, CX-tiiminvetäjä

+358 3 243 4001
annika.aijala@tampere-talo.fi

Kiinteistö

Tampere-talon kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö Marko Koivisto
Marko Koivisto

Kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö

+358 3 243 4238
marko.koivisto@tampere-talo.fi

Jari Valkonen

Teknikko

+358 3 243 4963
jari.valkonen@tampere-talo.fi

Johtoryhmä

Paulina Ahokas, Tampere-talo
Paulina Ahokas

Toimitusjohtaja
+358 3 243 4100
paulina.ahokas@tampere-talo.fi

Tampere-talon liiketoimintajohtaja Tanja Järvensivu
Tanja Järvensivu

Liiketoimintajohtaja B2B
+358 3 243 4160
tanja.jarvensivu@taloevents.fi

Tampere-talon kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö Marko Koivisto
Marko Koivisto

Kiinteistö-, turvallisuus- ja vastuullisuuspäällikkö
+358 3 243 4238
marko.koivisto@tampere-talo.fi

Suvi Leinonen, Tampere-talo
Suvi Leinonen

Ohjelma- ja liiketoimintajohtaja
+358 3 243 4031
suvi.leinonen@tampere-talo.fi

Heli Loponen

Talousjohtaja
+358 3 243 4010
heli.loponen@tampere-talo.fi

Iskelmä Gaala 2023
Liisa Lindström-Varis

HR- ja kehitysjohtaja
+358 3 243 4199
liisa.lindstrom-varis@tampere-talo.fi

Tampere-talo markkinointi- ja viestintäjohtaja Tiia Välimäki
Tiia Välimäki

Markkinointi- ja viestintäjohtaja
+358 3 243 4055
tiia.valimaki@tampere-talo.fi

Auriina Korhonen

Johdon assistentti
+358 3 243 4520
auriina.korhonen@tampere-talo.fi

Laskutusohje

Huomaathan, että Tampere-talo Oy:lla ja Talo Events Oy:lla on omat laskutustiedot. Yhteyshenkilösi vastaa mielellään lisäkysymyksiin.

Tampere-talo Oy:n laskutustiedot

Haluamme toimia ympäristöystävällisesti ja pyydämme teitä toimittamaan meille laskun ensisijaisesti verkkolaskumuodossa. Laskuissa tulee näkyä viitteenä tilaajan ilmoittama tarkentava tieto, kuten kustannuspaikka tai tilaajan nimi.

Verkkolaskuosoitteemme ovat: 

Operaattori Verkkolaskuosoite OVT-tunnus 
Apix Messaging Oy (003723327487) 

Y-tunnus: 0706363-7
003707063637 003707063637 

Huomioittehan, että mikäli käytössänne on jokin seuraavista operaattoreista verkkolaskun lähettämiseen: Danske Bank Oyj, Handelsbanken, Paikallisosuuspankit tai Säästöpankit, tulee teidän käyttää Apixin verkkolaskuosoitteenamme seuraavaa osoitetta: verkkolaskuosoite: 003723327487 ja operaattoritunnus: DABAFIHH. 

Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään laskut ostolaskujen skannauspalveluun. 

Sähköpostiskannauksen osoite: 

003707063637@procountor.apix.fi 

Lähetettävä lasku tulee olla sähköpostin liitteenä PDF-tiedostona. Yhdellä sähköpostilla ja sen liitteissä saa olla vain yksi lasku. Jos sähköposti sisältää laskun lisäksi muita liitetiedostoja, lisätään ne laskun liitteiksi. Liitetiedostojen maksimikoko on 2 MB. Lähetyksen jälkeen palvelusta tulee joko hyväksyntä- tai hylkäysilmoitus sähköpostilla lähetysosoitteeseen 15 minuutin kuluessa lähetyksestä. 

Paperilaskujen skannauksen osoite: 

Tampere-talo Oy (Apix skannauspalvelu) 

PL 16112 

00021 LASKUTUS 

Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen. Tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta materiaalia kuin laskuja, eli esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalin postiosoite pysyy ennallaan.

Talo Events Oy:n laskutustiedot

Haluamme toimia ympäristöystävällisesti ja pyydämme teitä toimittamaan meille laskun ensisijaisesti verkkolaskumuodossa. Laskuissa tulee näkyä viitteenä tilaajan ilmoittama tarkentava tieto, kuten kustannuspaikka tai tilaajan nimi.

Verkkolaskuosoitteemme ovat: 

Operaattori Verkkolaskuosoite OVT-tunnus 
Apix Messaging Oy (003723327487) 

Y-tunnus 3374395-1
003733743951003733743951

Huomioittehan, että mikäli käytössänne on jokin seuraavista operaattoreista verkkolaskun lähettämiseen: Danske Bank Oyj, Handelsbanken, Paikallisosuuspankit tai Säästöpankit, tulee teidän käyttää Apixin verkkolaskuosoitteenamme seuraavaa osoitetta: verkkolaskuosoite: 003723327487 ja operaattoritunnus: DABAFIHH. 

Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään laskut ostolaskujen skannauspalveluun. 

Sähköpostiskannauksen osoite: 

003733743951@procountor.apix.fi

Lähetettävä lasku tulee olla sähköpostin liitteenä PDF-tiedostona. Yhdellä sähköpostilla ja sen liitteissä saa olla vain yksi lasku. Jos sähköposti sisältää laskun lisäksi muita liitetiedostoja, lisätään ne laskun liitteiksi. Liitetiedostojen maksimikoko on 2 MB. Lähetyksen jälkeen palvelusta tulee joko hyväksyntä- tai hylkäysilmoitus sähköpostilla lähetysosoitteeseen 15 minuutin kuluessa lähetyksestä. 

Paperilaskujen skannauksen osoite: 

Talo Events Oy (Apix skannauspalvelu) 

PL 16112 

00021 LASKUTUS 

Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen. Tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta materiaalia kuin laskuja, eli esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalin postiosoite pysyy ennallaan.