TEEMU VESTERINEN: TRAUMA, STAND UP -SOOLOESITYS
Teemu Vesterisen stand up -keikan pääaiheena on trauma.
Tietoa tapahtumasta
Liput 31,50 €
Teemu Vesterinen: Trauma
Stand Up -sooloesitys
Teemu Vesterisen stand up -keikan pääaiheena on trauma.
Jokaiselle on tapahtunut jotain traumaattista, isoa tai pientä. Mörkö voi lymyillä hiljaa kaapissa tai tulla hämmentämään elämää olohuoneessa eikä aina tiedetä miksi. Nyt otetaan selvää mitä ovat Aune, Judge ja muut kivat kaverit. Vesterinen vitsailee ja faktailee traumatisoitumisesta, sen hoidosta sekä siitä miten trauma vaikuttaa arjessa ihmiseen ja sitä kautta koko konkkaronkkaan. Peliin pannaan myös koomikon omat kokemukset, hauskasti ja suoraan.
Kesto noin 2 tuntia, sisältäen väliajan.
Tapahtumamuutokset mahdollisia.
Tuotanto Remakka Stand Up Oy

Täydennä elämyksesi majoittumalla saman katon alla
Tampere-talon yhteydessä oleva Courtyard by Marriott Tampere City -hotelli mahdollistaa täydellisen konserttielämyksen. Kun varaat vierailusi yhteyteen kauttamme majoituksen, saat sen kumppanihintaan. Tervetuloa viihtymään!
TULEVIA TAPAHTUMIA
Ajan ääni: TampereRaw – Pathways
Luonnosta ja ihmisen luontosuhteesta inspiraationsa saanut konserttikokonaisuus esittelee Maija Hynnisen sävellystyötä eri vuosilta.
Ilmavoimien Big Band: Soul from the Movies
Konsertti vie kuulijat elokuvamusiikin ikonisimpien soul- ja jazzklassikoiden maailmaan.
Josén Pimeä Puoli: Hyppää Kyytiin!
Josén Pimeä Puoli hurmaa nyt konserttisaleissa ympäri Suomen.
