PERUTTU: Diane Schuur & Riku Niemi Orchestra
Yhdysvaltalainen jazzlegenda Diane Schuur konsertoi Tampere-talossa Riku Niemi Orchestran kanssa.
Tietoa tapahtumasta
Konsertti on peruttu.
Jo ostetut liput voi palauttaa hyvitystä varten 7.1.2024 mennessä.
Hyvitystavat:
Lahjakorttihyvityspyynnöt Tampere-talon lipunmyyntiin sähköpostitse osoitteeseen lahjakorttihyvitys@tampere-talo.fi
Rahahyvityspyynnöt Lippupisteen asiakaspalveluun tämän palautuslinkin kautta: https://web.lippu.fi/palautus
Huomioithan, että Lippupisteen myyntipisteet eivät suoraan käsittele lippupalautuksia.
Liput 59,90/49,90 €
Yhdysvaltalainen jazzlegenda Diane Schuur saapuu konsertoimaan Suomeen joulukuussa. Schuur esiintyy yhdessä Riku Niemi Orchestran Tampere-talossa tiistaina 12. joulukuuta.
Tacomassa, Washingtonin osavaltiossa Yhdysvalloissa vuonna 1953 syntynyt Diane Schuur oppi pianonsoiton lapsena korvakuulolta ja opiskeli sittemmin soittamista Washingtonin näkövammaisten koulussa 11-vuotiaaksi saakka. Schuur eli lapsuutensa ja nuoruutensa jazzvaikutteiden ympäröimänä. Hänen isänsä oli amatööripianisti, ja äiti kuunteli kotona usein Duke Ellingtonin ja Dinah Washingtonin musiikkia. Schuurin esikuvia ovat olleet Dinah Washingtonin lisäksi Miles Davis, Carole King ja Paul Simon.
Schuur on voittanut kaksi Grammy-palkintoa ja ollut niiden lisäksi kolmesti Grammy-ehdokkaana. Hän on tehnyt yhteistyötä useiden legendaaristen esiintyjien kanssa, joihin lukeutuvat muiden muassa Count Basie Orchestra, B.B. King, Ray Charles ja Jose Feliciano.
Konsertin kesto n. 2 tuntia, sisältäen väliajan.
Muutokset mahdollisia.
Tuotanto Elorytmi Oy

Varaa liput ryhmällesi
(väh. 10 hlöä)
ryhmamyynti@tampere-talo.fi
tai puh. 03 243 4501 (ma–pe klo 10–16)

Täydennä elämyksesi majoittumalla saman katon alla
Tampere-talon yhteydessä oleva Courtyard by Marriott Tampere City -hotelli mahdollistaa täydellisen konserttielämyksen. Kun varaat vierailusi yhteyteen kauttamme majoituksen, saat sen kumppanihintaan. Tervetuloa viihtymään!
TULEVIA TAPAHTUMIA
Tampere Chamber Music 2026
Tampere Chamber Music -festivaali järjestetään 10. kerran – nyt on aika juhlia!
TCM: Tuulensuun tanssiaiset – Jukka Perko ja Jay Kortehisto
Tuulensuun Palatsissa pidetään tanssiaiset vanhan jazzin rytmiin, kun lavalle nousevat saksofonisti Jukka Perko ja upea Jay Kortehisto ja bändi.
